Rodzaje gimnazjów .

Od 1999 roku kształcenie w gimnazjum stało się obowiązkowym elementem kształcenia w polskiej oświacie. Po ukończeniu gimnazjum absolwent dostaje świadectwo           i otrzymuje automatycznie wykształcenie podstawowe.

Od wyników testów egzaminacyjnego na koniec gimnazjum zależy dalsza przyszłość człowieka, gdyż dostanie się do dalszej szkoły jest uwarunkowane wynikami testu gimnazjalnego. Dlatego aby dostać się do lepszej szkoły zapisz się na kursy gimnazjalne.

Kształcenie w gimnazjum różni się od systemu oświaty danego państwa, gdzie to gimnazjum się znajduje.

W Polsce wyróżniamy następujące typy gimnazjów:

• Ogólnodostępne - jak nazwa wskazuje dostępne dla wszystkich i do tych gimnazjów uczęszcza większość polskiej młodzieży,
  • Integracyjne - tworzy się klasy integracyjne, niewielkie (15-20 uczniów), do których uczęszcza 3-5 uczniów niepełnosprawnych
  • Akademickie - dla uczniów wybitnie uzdolnionych
  • Dwujęzyczne - część zajęć jest prowadzona w języku nowożytnym (np angielskim)
  • Specjalne - tu się uczą uczniowie niepełnosprawni (zarówno psychicznie jak i fizycznie)

Często w gimnazjach tworzy się klasy tematyczne zwiększając ilość bloków tematycznych. Przykładem jest np. klasa informatyczno-matematyczno gdzie zwiększona jest ilość godzin matematyki i informatyki.

Profesjonalna koszykówka kraków dla każdego.

Profesjonalne reklama siedlce stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne kable światłowodowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat poznań sportowy.

Najlepsze katalizatory pruszków do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów poznań